O firmie Usługi Oferta automatyki SIEMENS Kontakt
 
 
 
Oferta automatyki SIEMENS / SIMATIC ET 200 rozproszone we/wy /
Systemy ważenia SIWAREX CS
Drukuj
Nowy moduł wagowy w rodzinie SIWAREX – moduł SIWAREX CS jest urządzeniem uzupełniającym gamę dostępnych elementów pola oddalonego ET200S będącego częścią systemu SIMATIC.
Podstawowym zadaniem, które realizuje moduł jest pomiar sygnału napięciowego generowanego przez mostek tensometryczny znajdujący się w celi pomiarowej. Sygnał jest konwertowany do postaci liczbowej, która odpowiada ważonej masie. Konwersja następuje z wykorzystaniem charakterystyki parametryzowanej podczas kalibracji modułu SIWAREX CS może być użyty dla wielu aplikacji związanych z pomiarem wagi i siły, tj.: wagi zbiornikowe, wagi pomostowe, pomostowe-przejezdne, wagi do kontroli stanu zapełnienia, kontrola obciążenia suwnic oraz dla innych pomiarów sił i obciążeń.


Podstawowe cechy modułu SIWAREX CS:

    •  Jednolita, systemowa komunikacja zgodna ze standardem SIMATIC
    •  Konfiguracja i programowanie zgodne ze standardami SIMATIC
    •  Możliwość wykorzystania w polach oddalonych ET200S
    •  Komunikacja poprzez sieć PROFIBUS
    •  Wewnętrzna rozdzielczość pomiarowa na poziomie 65000 działek, dokładność 0,05%
    •  Legalizacja dla 2000d (OIML R76)
    •  Zewnętrzny wyświetlacz cyfrowy
    •  Łatwa konfiguracja poprzez RS232 i oprogramowanie SIWATOOL CS
    •  Możliwość kalibracji teoretycznej (bez mas wzorcowych)
    •  Wymiana modułu bez konieczności powtórnej kalibracji

SIWAREX CS jest kompaktowym modułem funkcyjnym przeznaczonym do bezpośredniego montażu w kasecie pola oddalonego ET200S. Zasilanie modułu jest realizowane poprzez moduł zasilający PM pola i wewnętrzną magistralę zasilającą. Zaciski podłączenia cel pomiarowych i portu komunikacyjnego RS232 są wyprowadzone poprzez typowy terminal zaciskowy stosowany w ET200S. Użycie takiego terminala umożliwia wymianę modułu SIWAREX bez rozłączania i powtórnego łączenia kabli.

SIWAREX CS posiada możliwość monitorowania poziomu sygnału wejściowego. Definiowane są dwa poziomy (min/max), po osiągnięciu których w jednostce centralnej CPU generowane są alarmy i wykonywane są właściwe bloki programowe.
Moduł jest fabrycznie wstępnie skalibrowany – to znaczy, że uruchamiając wagę nie trzeba jej kalibrować według mas wzorcowych. Wystarczająca jest tzw. kalibracja teoretyczna polegająca na przepisaniu parametrów celki do modułu SIWAREX. W przypadku uszkodzenia modułu i konieczności jego wymiany nie jest wymagana powtórna kalibracja wagi.

Jednolita i spójna komunikacja z wszystkimi komponentami systemu SIMATIC zapewnia łatwą, szybką, niezawodną i tanią integrację wagi w systemie sterowania procesem.
Poza komunikacją systemową SIMATIC moduł wagi wyposażony jest w dwa porty komunikacyjne szeregowe.
Port TTY umożliwia połączenie modułu SIWAREX z zewnętrznymi, dedykowanymi wyświetlaczami cyfrowymi. Wyświetlacze mogą pokazywać status wagi oraz legalizowany wynik pomiaru.
Port RS232 służy do połączenia wagi z komputerem PC – przede wszystkim do celów parametryzacji i diagnostyki modułu, ale istnieje również możliwość wykorzystania opisanego protokołu komunikacyjnego do zbudowania własnej wizualizacji pracy aplikacji.
Alternatywnie można również ten port komunikacyjny wykorzystać do połączenia SIWAREX z innymi sterownikami programowalnymi.


Programowanie aplikacji wykorzystującej SIWAREX CS odbywa się za pomocą standardowych narzędzi służących do programowania sterowników SIMATIC S7 – STEP 7. W przeciwieństwie do integracji wagi ze sterownikiem za pomocą portu szeregowego RS232 nie zachodzi tu konieczność uzupełniania konfiguracji sterownika o taki port oraz nie zachodzi konieczność oprogramowania komunikacji opierającej się na RS232 i określonym protokole komunikacyjnym.

W skład oprogramowania które jest dostarczane z modułem wchodzi narzędzie konfiguracyjne SIWATOOL CS oraz projekt startowy dla STEP 7.
Projekt startowy składa się między innymi z aplikacji dla paneli TP170, OP170, MP270, MP370, której funkcjonalność pokrywa się z funkcjonalnością aplikacji konfiguracyjnej SIWATOOL CS. Znaczy to, że bez dodatkowej pracy ze strony programisty może on zbudować aplikację dla wymienionych paneli, która w pełni obsługuje funkcjonalność modułu SIWAREX CS.

AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA SIEMENS, STEROWNIKI SIMATIC, LOGO!, S7-200, S7-300, S7-200, S7-1200, S7-1500, ET200S, ET200SP, OPROGRAMOWANIE TIA PORTAL, STEP7, WINCC, WINCC FLEXIBLE, PANELE OPERATORSKIE SIMATICSOFTSTARTY SIEMENS, FALOWNIKI SIEMENS, PRZEMIENNIKI CZĘSTOTLIWOŚCI SINAMICS, MICROMASTER, STYCZNIKI SIEMENS, STEROWNIKI S7

ALLMAR Automatyka Przemysłowa - Oficjalny Dystrybutor Automatyki i Techniki Napędowej firmy SIEMENS

 Biuro handlowe: ul. Krotoszyńska 11, 61-315 Poznań, czynne pn-pt 8:00 - 16:00

tel./fax: +48 (61) 870 54 38, +48 (61) 879 97 76, tel. kom.: +48 604 26 62 03; e-mail: biuro@allmar.pl